מהם סוגי המזגנים הנפוצים כיום?

March 16 2023doritr

בעבר, מזגן היה מותרות ורבים ציננו את עצמם בעונת הקיץ עם מאווררים. כיום, ידוע לכל כי מאוד קשה לעבור את הקיץ הישראלי ללא מזגן. כמעט בכל בית ניתן למצוא מזגן אשר פועל לא מעט בעונת הקיץ. בכדי לקבל מצד אחד את קירור החלל ברמה הגבוהה ביותר ומצד שני להנות ממזגן שקט וחסכוני, חשוב מאוד להכיר את סוגי המזגנים השונים שניתן למצוא כיום בשוק ולבחור את הטוב ביותר שבהם. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות המזגנים הפופולאריים ביותר בשוק המזגנים.

הכתבה בשיתוף עם חברה מובילה בתחום מערכות של מיזוג אוויר תעשייתי.

מזגן חדש מול ישן

בעבר היו לא מעט מזגני חלון מרעישים וכיום כמעט בלתי אפשרי למצוא אותם. כל המזגנים החדשים הזמינים כיום הם מזגנים מפוצלים כאשר המנוע מורכב על הקיר החיצוני של הבניין והאוויר מועבר על ידי צינורות אל גוף המזגן המותקן בתוך הבית. שלושת סוגי המזגנים הנפוצים ביותר בדירות חדשות כיום הם: מזגן עילי, מזגן מיני מרכזי ומזגן אינוורטר.

מזגן עילי

מזגן עילי הוא מזגן אשר מורכב בצמוד לתקרה שכך שפתח יציאת האוויר מצוי החלק התחתון שלו. שני היתרונות הגדולים של המזגן העילי הם חיסכון במקום של החדר וקירור של החלל כולו בצורה קלה יחסית. מכיוון שהנטייה של האוויר הקר היא לרדת למטה הרי שהחיסרון הקטן של המזגן המדובר הוא בחורף כאשר יש צורך בחימום שכן הנטייה של האוויר החם היא לעלות למעלה ותהליך החימום הוא איטי מעט, מה שצורך יותר אנרגיה.

מזגן מיני מרכזי

מזגן מיני מרכזי הוא מזגן גדול באופן יחסי והוא מותקן לרוב במקום נסתר בבית. הוא מתחבר לתעלות ייעודיות לצורך הובלת האוויר לכל חדרי הבית במקביל. היתרונות של מזגן מיני מרכזי באים לידי ביטוי בעיקר כאשר מקררים את כל החדרי הבית שכן במקרה המדובר חוסכים גם במקום שכן אין צורך להתקין מזגן בכל אחד מחדרי הבית וכן חוסכים בכסף על הוצאות התקנה וצריכת חשמל וזאת מכיוון שהאוויר מוזרם לכל הבית, צריכת האנרגיה של מזגן זה תהיה גבוהה יחסית אם אין צורך בקירור כל הבית, כאשר סוגרים את פתחי הזרמת האוויר בחדרים. כמו כן יש לקחת בחשבון שתקלה במזגן תשבית את המיזוג בבית כולו.

מזגן אינוורטר

הטענות של אנשי המכירות הם שלמזגנים מהסוג המדובר יש לא מעט יתרונות על פני כל המזגנים האחרים אך היתרון העיקרי שלהם הוא בלוח הבקרה. לוח הבקרה של המזגנים הללו מאפשר להם לבקר ולווסת את הפעילות של המזגן ועל כן הוא מתאים בעיקר למקומות שבהם המזגן עובד ברציפות למשך פרקי זמן ארוכים שכן הוא יחסוך באנרגיה. בשימוש רגיל לעומת זאת לא תרגישו בהבדל בינו לבין מזגנים אחרים.

מזגן VRF

מזגן VRF מהווה מזגן מודולרי המאפשר שימוש במספר מאיידים משתנה ועל ידי כך מאשר קירור או חימום יעיל יותר של הבית ומקטין באופן משמעותי את צריכת האנרגיה שלו. ההבדל ביו מזגן זה למזגנים האחרים הוא השימוש במספר מאיידים במקום באחד וכן האפשרות להתקין יחידות אוורור פנימיות בגדלים שונים אשר ניתן לשלוט בכל אחת מהן בצורה נפרדת.

בכדי לבחור את המזגן הטוב ביותר לביתכם או לכל חלל אחר חשוב לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר אשר מבינים היטב הן בתחום.

Share: