כיצד לבחור מגשר גירושין?

February 27 2023doritr

אם החלטתם שהזוגיות ביניכם כבר איננה יכולה להימשך ואתם מעוניינים לפנות כל אחד לדרכו, חשוב מאוד שתדעו כי הליך גירושין הוא הליך שבו יש צורך לסגור דברים שונים לרבות: חלוקת הרכוש, משמורת על הילדים, הסדרי ראייה ועוד. בין אם מדובר על גירושים עם 2 ילדים, גירושים עם כמות גדולה יותר של ילדים או גירושים ללא ילדים כלל, הרי שכדאי מאוד שלא להתחיל עם ניהול ההליך בערכאות המשפטיות ולבחור תחילה מגשר גירושים מקצועי ומנוסה שיכול לסייע לכם להגיע להסכם ביניכם הנוגע לסוגיות השונות בצורה קלה יותר, נוחה יותר ולא פעם גם זולה יותר.

כיצד תבחרו מגשר גירושין?

אם החלטתם כי מגשר או מגשרת גירושין יהווה את הבחירה הטובה ביותר עבורכם בהליך גירושין, אין ספק כי אתם צודקים. לא פעם מגשרים המעורבים בהליך גירושין מאפשרים לזוגות להגיע להסכמים שנוחים לשניהם בצורה נעימה, נינוחה ומונעים את המאבקים שיכולים להתחולל בבית הדין הרבני או בבית המשפט בין בני הזוג. כמובן שחשוב מאוד לבחור מגשר גירושין מקצועי ומנוסה אשר יאפשר לכם להגיע להסכם המדובר בצורה הטובה ביותר. מכיוון שכיום ניתן למצוא לא מעט מגשרים המציעים את שירותיהם בתחום זה, הנה כמה פרמטרים שיסייעו לכם לבחור את המגשר הטוב ביותר:

ראשית כל, חשוב מאוד שתבדקו מהי ההכשרה של המגשר. מגשרים מסיימים בדרך כלל לימודים שמעניקים להם את הכלים לטפל באחרים. חשוב לוודא כי יש לו תעודת גישור גירושין וכי הוא מתמחה במיוחד בטיפול בזוגות שעומדים להתגרש. כמו כן חשוב מאוד לבחור במגשר שהוא גם עורך דין הבקיא בכל דיני הגירושין.

הקשבה וגישה חיובית

גירושין בסופו של דבר מהווים הליך רגשי לא פשוט לשני הצדדים. רגע לפני שאתם מתגרשים עליכם להיפגש ולראות שוב אחד את השני בהליך הגישור ועל כן, חשוב מאוד שתבחרו במגשר שיש לו ניסיון רחב היקף בתחום, שהוא יודע כיצד לגשת לזוגות, כיצד לברר ביניהם את הנקודות העדינות והרגישות וכיצד לסייע להם לראות את האור בקצה המנהרה. מעבר לכך מגשר מקצועי יתייעץ עם אנשי מקצוע מעולם הטיפול כגון: עובדים סוציאליים בכדי להבין ולדעת כיצד לגשת למערכת היחסים המורכבת העומדת על הפרק. בעולם שבו הכל קורס ונראה שלילי עבורכם, חשוב מאוד שתבחרו במגשר שיש לו גישה חיובית שתסייע לכם לצלוח את המכשולים והמשוכות. בסופו של דבר המגשר יסייע לכם לראות כיצד אפשר לסיים את הגירושין בצורה טובה ואפילו להיפרד כידידים.

שפה משותפת ומחיר הוגן

באופן כללי חשוב מאוד שתרגישו שיש כימיה ביניכם לבין המגשר. כבר לאחר הפגישה הראשונית תהיה לכם אפשרות לדעת האם התחברתם אליו או לא. ייתכן כי יהיה מצב שבו בן זוג אחד מתחבר יותר מהשני והדבר טבעי ועל כן חשוב למצוא מגשר ששניכם מתחברים אליו וזאת בכדי ששניכם תרגישו הכי נוח שאפשר. גם פרמטר המחיר הוא פרמטר שיש לשים עליו דגש,  טרם אתם פונים למגשר חשוב מאוד שתערכו סקר שוק ותבדקו מהם המחירים הממוצעים בשוק. מצד אחד לא כדאי לבחור במגשר המציע מחירים זולים מדי תמורת שירותיו שכן ייתכן כי מדובר על מגשר פחות מקצועי או שאין לו ניסיון בתחום, אך מצד שני לא כדאי לבחור באחד שירוקן לכם את הכיס ושידוע כי המחירים שלו הם היקרים ביותר.

 

 

 

Share: