האם משתלם לרכוש דירה בהתחדשות עירונית?

March 30 2023doritr

לא קל כיום לרכוש דירה בישראל במחיר מלא ועל כן, לא מעט אנשים שלא עולה בידם להשיג את הסכום המבוקש המלא לצורך רכישת דירה או קבלת משכנתא לרכישת דירה, מחפשים אחר אופציות רכישה אחרות. ניתן למצוא כיום אופציות רכישה זולות יותר לרבות: פרויקטים של מחיר למשתכן שבהן מוצעות דירות חדשות למכירה במחיר זול, אך כמובן שלא כל אדם יהיה זכאי להשתתף בפרויקט המדובר וגם אם הוא יעמוד בתנאים, הרי שמדובר על הגרלה שמקנה זכאות וכן, ניתן למצוא פרויקטים נוספים שבהם ניתן למצוא דירות במחיר זול יותר לרבות: דירות בפרויקטים של התחדשות עירונית ועוד.

האם כדאי לרכוש דירה בהתחדשות עירונית?

חשוב מאוד לדעת כי לרכישת דירה בהתחדשות עירונית בין אם בפרויקטים של פינוי בינוי ובין אם בפרויקטים של תמ”א, יש יתרונות ויש חסרונות. רכישת דירה בפרויקט מעין זה תאפשר לכם להנות מדירה חדשה בבניין חדש בשכונה המיועדת לפיתוח שכן המטרה של הפרויקטים הללו היא להעניק לדיירים שמתגוררים בשכונות מוחלשות בפריפריה חיים איכותיים יותר וערך משמעותי לדירה שהם מתגוררים בה. יחד עם זאת, יתרון חשוב נוסף הוא ללא ספק המחיר הזול יותר המוצע על הדירות הללו. כלומר, מצד אחד ניתן לרכוש דירה במחיר מוזל ומצד שני ניתן להנות מדירה חדשה ואיכותית.

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה בפרויקטים של התחדשות עירונית, תהיה לכם אופציה לבחור את היזם שממנו תרכשו את הדירה. ניתן לקרוא באתרים של קבוצות יזמות אשר פועלות בתחום של תוכניות מתאר ארציות לגבי פרויקטים שונים וכן איזה יזם עומד בראשן כאשר המטרה היא לרכוש את הדירה המתאימה לכם ביותר מכל היבט אפשרי.

כיצד תרכשו דירה בפרויקט התחדשות עירונית בצורה הטובה ביותר?

אם אתם חושבים לרכוש דירה בפרויקט התחדשות עירונית תל אביב או בפרויקט של התחדשות עירונית בכל אזור אחר בארץ, הנה כמה דברים שחשוב ביותר שתעשו: ראשית כל, חשוב מאוד שתבדקו פרויקטים שונים באזור שבו אתם רוצים לרכוש. בדקו מיהו היזם העומד בראש הפרויקט, כיצד הפרויקט עתיד להראות בעתיד, האם מדובר על יזם אמין שניתן לסמוך עליו כי יבצע את הפרויקט בצורה הטובה ביותר, מהו הגודל של הדירה והאם הוא מתאים לצרכים שלכם, האם מדובר על אזור שקרוב לכם למקום העבודה או למקומות חשובים אחרים, מה קורה עם החניה באזור ועוד. כמובן שחשוב מאוד לבחון האם דירה בפרויקט המדובר רלוונטית לכם מבחינת התקציב שלכם העומד על הפרק לצורך רכישת דירה.

בסופו של דבר, בין אם אתם מעוניינים לרכוש דירה בפרויקט התחדשות עירונית לצורך מגורים ובין אם אתם מעוניינים לרכוש אותה לצרכי השקעה, חשוב ביותר שתקבלו את ההחלטות הנכונות טרם אתם רוכשים את הדירה ועל כן, כדאי מאוד להיעזר באנשי מקצוע אמינים ומקצועיים מתחום הנדלן שיסייעו לכם לרכוש דירה מעין זאת.

Share: