מפגשים בנייר: כיצד להתגבר על סיכויי הכשל בגישור גירושין

May 18 2023doritr

אם החלטתם להתגרש, מדובר ללא ספק על החלטה שבוודאי קשה עבורכם ועבור המשפחה כולה. אם יש לכם ילדים, הרי שמדובר על הליך קשה אפילו יותר. חשוב שתדעו כי ניתן לבחור עורך דין לענייני משפחה אשר יעניק לכם ייצוג לקראת הליך קשה, תובעני, יקר ומתיש בבית המשפט, או פשוט לבחור באופציה של גישור.

גישור מהווה אופציה טובה יותר שמטרתה היא להביא אתכם להסכם על הנושאים השונים הנוגעים להליך הגירושין, מבלי להגיע למצבים של התנגחות הדדית או מריבות, דבר שללא ספק יקל את התהליך המדובר גם על הילדים שלכם וגם עליכם. כמובן שעליכם לבחור מגשר מקצועי ולעשות את כל מה שניתן בכדי שההליך יצלח.

מדוע כדאי לבחור בגישור גירושין?

כאמור, הליך גירושין הוא הליך קשה מבחינה נפשית, הן עבורכם והן עבור הילדים שלכם. כאשר הוא מתבצע בצורה שבה שני הצדדים מתנגחים זה בזה בבית המשפט בכדי לקבל את המרב בכל סוגייה הנוגעת לענייני הגירושין, הרי שהדבר יכול לפגוע בכם ובילדים שלכם.

הליך גירושין אשר מתבצע באמצעות גישור גירושין הוא הליך מכבד, אשר מאפשר לבני הזוג להגיע יחד עם איש מקצוע מנוסה בתחום הגישור, להבנות והסכמות הנוגעות לסוגיות השונות בתהליך, ללא מריבות ובצורה נוחה יותר.

הליך גישור גירושין הוא הליך שיכול לחסוך לכם לא מעט כסף שכן, התנהלות בבית המשפט לגבי הכרעה בסוגיות השונות יכולה לדרוש מכם השקעה כלכלית משמעותית על עורכי הדין וכמובן, פרקי זמן ארוכים שהתהליך דורש.

כיצד תבטיחו שתהליך הגישור לא ייכשל?

בכדי להבטיח שתהליך גישור גירושין יצלח, עליכם לעשות כמה דברים חשובים:

ראשית כל, עליכם לבחור מגשר מקצועי ומנוסה, ששניכם מתחברים אליו. המטרה היא שתרגישו בנוח אתו ושהוא יסייע לכם להגיע לכל ההבנות הרלוונטיות בצורה טובה, מהירה ונוחה. המגשר חייב להיות קשוב, סבלני, אמפטי ובעל כלים וידע מקצועי שיכולים לסייע לכם להגיע להסכמות נדרשות.

שנית, עליכם לזכור כי בסיפור המדובר אין צד מנצח, המטרה של שניכם צריכה להיות להיפרד בצורה טובה ולהמשיך להיות שותפים בגידול הילדים. הילדים לא צריכים להרגיש כי הם בוחרים צד בהליך הזה אלא להבין שעל אף הפרידה, אתם מכבדים זה את זה ועושים הכל בכדי להמשיך ולגדל אותם בצורה טובה.

דבר נוסף הוא להגיע בשקיפות מלאה לתהליך הזה. אין להסתיר מידע כלשהו מהאחר, בין אם מדובר על חסכונות שונים שנחסכו, עלויות מחייה ועוד. המטרה היא לבוא להליך הגישור כמה שיותר גלויים וכך לסייע לו לצלוח.

כיצד תבחרו מגשר גירושין?

אחד הדברים המהותיים ביותר שישפיעו על הצלחת ההליך הוא המגשר שתבחרו. על כן, הקפידו לבחור מגשר מקצועי ומנוסה בתחום, שהומלץ לכם עליו רבות. בדקו האם יש אינטרקציה ביניכם והאם אתם מרגישים שאתם יכולים לסמוך עליו.

Share: