סודות של מאלפי הכלבים – מהן 5 פקודות האילוף הבסיסיות?

February 04 2023doritr

כשזה מגיע לאילוף כלבים, ישנן 5 פקודות בסיסיות שכל בעלי הכלבים וכלביהם צריכים להכיר. החל מלגרום לכלב להגיש את כף רגלו, דרך פקודת “שב” ועד פקודות מורכבות יותר, הכרת פקודות אילוף בסיסיות עוזרות לבנות קשר טוב יותר בין הבעלים לכלבים.

אבני הבניין של תוכנית אילוף כלבים מוצלחת כוללות את סט ההוראות שיגרמו לבעלים ולכלב לחיות בשלום זה לצד זה ובחרות טובה. כאשר הכלבים לומדים היטב את הוראות האילוף הבסיסיות, זה יכול לעזור לבעלים לתקשר בצורה יעילה יותר עם החבר הכי פרוותי ומכשכש בזנב. בין אם מחפשים אילוף כלבים במרכז או בכל אזור אחר בארץ, 5 פקודות האילוף הבסיסיות הן אלו:

  • “שב” – פקודה פשוטה שניתנת ללימוד שנחשב לימוד אינסטינקטיבי. כמעט באופן אוטומטי, רוב הכלבים יישבו ברגע שינפנפו מולם בחטיף טעים.
  • “רגלי” – פקודה שניתנת ללימוד ע”י קיצור הרצועה (מלפפים אותה סביב היד) והחזקת חטיף ביד.
  • “STAY” – פקודת “הישאר” תלויה בקול הסמכותי של הבעלים בעיקר, כאשר המילה “הישאר” צריכה להיאמר ברוגע ובסמכותיות. כאשר הכלב מקבל פקודת “חופשי”, מעניקים לו חטיף כחיזוק חיובי.
  • “ארצה” – ניתן ללמד פקודה זו ע”י הצמדת החטיף לרצפה. כאשר הכלב נצמד גם הוא, משחררים לו את החטיף לשובע. לבריאות.
  • “בוא” או “אלי” – אלו פקודות די פשוטות ללימוד, הכלב רק צריך ללמוד פעם-פעמיים שהמשמעות של “אלי” היא – קבלת חטיף.

לאלף כלב לבד או בפנסיון? מה עדיף?

אם מתלבטים בין לאלף את הכלב לבד או לשלוח אותו לפנסיון, חשוב לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאפשרויות. האלו. מצד אחד, אילוף הכלב בבית ייתן יותר שליטה על סוג הסביבה שבה הוא לומד, כמו גם כמה מהר (או לאט) הוא מתקדם באילוף. כמו כן, זה גם ייתן לבעלים את ההזדמנות להיות יותר מעורבים בתהליך.

מצד שני, חשוב לזכור כי פנסיון אילוף כלבים מגיע עם סט היתרונות שלו. למשל, רוב מאלפי הכלבים בארץ הם מוסמכים, כלומר הכלב יקבל הדרכה מקצועית שלא תוביל לתסכול שלו או של הבעלים. בנוסף, בחלק מהמקרים חובה לקבל ייעוץ אילוף כלבים מקצועי, כמו למשל במקרים של בעיות התנהגות, חרדות אצל כלבים, בעיות אגרסיה כלפי כלבים אחרים או בני אדם וכן הלאה.

בסופו של יום, הכול עניין של “תיאום ציפיות” מול הכלב

בסופו של דבר, הכי חשוב להבין את הצרכים של הכלב ואת המטרות של הבעלים שלו. כל עוד מקבלים ייעוץ מאת מאלף כלבים מומלץ לסוגי כלבים שונים, אין בעיה ללמד את הכלבים גם פקודות יותר מורכבות מאשר אותן פקודות בסיסיות (שניתן בהחלט ללמד בבית בעצמכם).

כמו כן, חשוב להדגיש כי על הבעלים להיות מעורב בתהליך האילוף, גם אם הוא מתבצע בפנסיון כלבים. בדרך כלל, מאלפי כלבים יגידו שהעבודה האמיתית היא לחנך את הבעלים, לאו דווקא לאלף את הכלב. כל עוד הבעלים נרתמים לתהליך ומבצעים את הוראות המאלפים, הכלבים ישמחו להצטרף בקלות לתהליך הטעים (תכינו חטיפים).

Share: